A település földrajzi fekvése miatt igen hátrányos helyzetű. A község Bács-Kiskun megye déli részén,Jánoshalma város és Hajós község között 10-10 km távolságra helyezkedik el. Az “Illancs” szívében fekvő aprócska település Kéleshalom, megközelíthető az 54-es számú út felől. Nincs összekötőútja a környező településekkel, Kunfehértóval, Kiskunhalassal, Császártöltéssel. Kiépített kövesút csak Jánoshalmával és Hajóssal köti össze. A Község vasúton nem megközelíthető, vasútvonal legközelebb Jánoshalmán van.
A település egyedi turisztikai értéke a külterületén található, fokozottan védett Kéleshalmi homokbuckák, az úgynevezett ősborókás. Az országos Tájvédelmi Hivatal a 167,7 ha-on elterülő “homokbuckás területet” (ősborókást) 1975-ben nyilvánította tájvédelmi területté, amelyből a község területén 64 hektár található. Korábban a vidék vadban gazdag erdő elsősorban a vadászokat csábította a térségbe. Ma már azonban az ősborókás természetvédelmi területe és a közeli mocsárvilág nyugodt, békés, háborítatlan természeti környezete lett kedvelt kirándulóhelye a természetjárást, a lovaglást és a kerékpározást kedvelőknek. A településen több család is rendelkezik hintóval, így a környék lovaskocsival is bejárható. A buckák közé érve érdemes egy rövid sétát tenni a kijelölt “KÉK TÚRA” útvonalon.
A településen minden évben megrendezésre kerül a kettes fogathajtó verseny, a gyerek nap, a mikulási ünnepség és még sok más program.